Svensk Orientering logotyp
14.01.2022

Nattcupen drar igång i slutet av januari!

Orientering
Söndagen den 30 januari är första Nattcupen. Ett program för årets motionsorienteringar, nattcup, Mtbo finns nu, men kan justeras något på Tävlingskonferensen den 6 februari.

Ni hittar programmet för årets motionsorienteringar under fliken "Träna&Tävla" - "Motionsorienteringar" (ligger även under arrangörer). Ni hittar den också direkt här! Under fliken "Träna&Tävla" finns även en arrangemangskalender för år 2022 med Gotlandstävlingar, motionsorientering inkl. Nattcup, Mtbo, samt större arrangemang som SM, Veteran-SM, Swedish League, O-Ringen, 10-mila, 25-manna m.m.

Nu hoppas vi på ett fint och roligt orienteringsår där vi alla hjälps åt för att få möjlighet att orientera på alla nivåer! Vi håller en tumme för att pandemin sakta men säkert klingar av och att vi kan återgå till något mer normalläge i umgänge, verksamhet och arrangemang.

Relaterade nyheter

Svensk Orientering logotyp
Uppdaterade laguppställningar 25-manna!
Bild Olgala Hemsidan
Orienteringsgala den 7 november!
Logga 25Manna
25manna lagen uppdaterade!
Gert Lundqvist Hemsidebild
Veteran SM Helg