08.11.2024

Vinterns serie för U23-samlingar formas

Orientering
Denna vinter kör vi en ny runda med samlingar för U23 - juniorer och seniorer - där social samvaro, träning och kvalitativ inspiration står i fokus
Inför vintern har vi jobbat febrilt på att kunna presentera en ny kvalitativt runda inspirationsföreläsningar och det börjar formas till något bra. Inledningsvis tar vi ett grepp om vad som rör sig bakom kulisserna i 10mila genom att vi får inblick i de parametrar som styr banläggningen vid ett så stort arrangemang. Mycket kommer det att handla om vägvalsanalys men också andra styrande aspekter som formar banorna på 10mila.

Inbjudan och anmäla hittar man under Utvecklingsmiljöns sidor för junior- & seniorverksamheten. Notera att ledare är hjärtligt välkomna!

Här kommer man direkt till anmälan i Eventor

Relaterade nyheter

De tappra D15 som bar lagen vid stafetten 2025
Bra prestationer i regn och rusk
20250914 Långsm Teromarjamäki 8
Stor SM-helg
DM Lång 25
Etablerade eliten rycker fram i Elitpriset
STHLM ELITPRIS
Moa Kjellstrand upp i topp