Kul att du testar nya orientering.se! Hittar du något som ser konstigt ut, rapportera det här!

Kontakt

Kansliet har tre anställda.
Magnus Sundmark, verksamhetsledare 100%. Kontakt: 072-5447736, magnus.vof@vgidrott.se
Bertil Åkesson, konsulent ansv Ungoteket 50%. Kontakt: 070-6779806, bertil.vof@vgidrott.se
Nina Olsson, ekonomi och administration 55%. Kontakt: 070-2174884, nina.vof@vgidrott.se

Post- och besöksadress
Västergötlands Orienteringsförbund
Gustav Adolfs gata 49
541 45 SKÖVDE

Styrelsen

Ordförande
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
johan-larsson1@hotmail.com
072-2184566

Ledamot (V. Ordf.)
Johanna Hallqvist
Ulricehamns OK
johanna.hallqvist.73@gmail.com
070-2079401

Ledamot
Magnus Södervall
IK Gandvik
magnusol@skara.net
0790-778234

Ledamot
Emma Kindbom
IF Hagen
emma.kindbom@telia.com
0761 080143

Ledamot
Eva Hägnander
Lidköpings VSK
eva.hagnander@telia.com

Ledamot 
Annika Repo Wallman
OK Skogsvargarna
annikarw64@gmail.com
073-1557722

Ledamot
Petter Bergstedt
OK Räven
petter.bergstedt@hotmail.se
0763 444992

Suppleant
Clara Jacobsson
Tidaholm SOK Sisu
claraj99@hotmail.se

Suppleant
Karl-Johan Ohlin
OK Tranan
kjohlin65@gmail.com
0760 475 252

Kommittéer

Tävlingskommittén

Kent Hansson - Ordförande
Kontaktperson för Västra Skaraborgskretsen
kenrolhan@hotmail.com
0514-516720

Uno Magnusson - Tävlingsprogram
Kontaktperson för Norra och Östra Skaraborgskretsarna
uno.ma@telia.com
070-5690362

Torbjörn Löfving - Sekreterare
Kontaktperson för Kindkretsen och södra Skaraborgskretsen
torbjorn.lofving@telia.com
070-8684652

Adam Fredén 
Kontaktperson för Alingsås- och Götaälvdalskrestsarna
freden.adam@gmail.com
073-8058219

Johan Lundblad - Mark/Vilt
Kontaktperson för Borås- och Markkretsarna
johan@attared.se
0704-204 352

Michael Johansson - PreO
michael.renee@telia.com
070-6666377

Hans Kööhler - MTBO
hans.koohler@telia.com
070-2179418

Kartkommittén

Anders Swedin
anders.swedin@live.se
073-3553281

Bo Herdersson
bo.herdersson@telia.com
070-658 72 51

Vakant (Alingsås/Trestad)

Valberedning

Göran Frisk
goran.frisk1957@gmail.com
0322-622047

Nina Gumaelius
ninagumaelius@gmail.com
0706-749560

Peter Nilsson
peter.lillen64@gmail.com
070-576 48 90

Fredrika Eriksson
fredrika.familj@telia.com
070-3080871 

Ungdomsverksamheten

Västgötatruppen

Clara Jacobsson
Tidaholm SOK Sisu
claraj99@hotmail.se

Olle Sörqvist
olle.sorqvist@telia.com
0709-305178