Se ställningen i Stafettligan & Swedish League

Orientering
Under påsken var det premiär för både Stafettligan och Swedish League. Se ställningarna i ligorna här.
Stafettligan
Stafettligan damer 1/6 deltävlingar 

1

Göteborg-Majorna OK 1 

200

2

IFK Göteborg Orientering 1 

190

3

OK Pan-Kristianstad 1 

180

4

OK Linné 1 

170

5

Stora Tuna OK 1 

160

6

IFK Göteborg Orientering 2 

155

7

OK Kåre 1 

150

8

IKHP Huskvarna 1 

145

9

Eksjö SOK 1 

140

10

IFK Göteborg Orientering 3 

135



Stafettligan herrar, 1/6 deltävlingar

1

IFK Göteborg Orientering 1 

200

2

Stora Tuna OK 1 

190

3

OK Orion 1 

180

4

Hagaby GoIF Örebro 1 

170

5

Södertälje-Nykvarn OF 1 

160

6

Järla Orientering 1 

155

7

IFK Göteborg Orientering 2 

150

8

OK Denseln 1 

145

9

Växjö OK 1 

140

10

OK Kolmården 1 

135


Stafettligan mix 1/6 deltävlingar 

1

IFK Göteborg Orientering 1 

200

190

390

2

Stora Tuna OK 1 

190

160

350

3

Göteborg-Majorna OK 1 

120

200

320

4

OK Orion 1 

180

125

305

4

IFK Göteborg Orientering 2 

150

155

305

6

OK Kåre 1 

130

150

280

7

OK Linné 1 

85

170

255

8

OK Pan-Kristianstad 1 

72

180

252

9

Södertälje-Nykvarn OF 1 

160

79

239

10

IFK Göteborg Orientering 3 

100

135

235


Se fullständiga listor för Stafettligan här. 

Swedish League 

Swedish League D21

1

Pia Young Vik 

OK Linné

200

176

376

2

Andrine Benjaminsen 

OK Pan Århus, DEN

144

144

288

3

Marie Olaussen 

Stora Tuna OK

100

160

260

4

Aleksandra Hornik 

IGTISA, LTU

52

200

252

5

Hanna Lundberg 

OK Renen

160

72

232

6

Karolin Ohlsson 

Järla Orientering

120

108

228

6

Helena Karlsson 

Nydalens SK, NOR

108

120

228

8

Malin Agervig Kristiansson 

IFK Göteborg Orientering

84

132

216

9

Johanna Ridefelt 

OK Linné

176

176

10

Fanny Sundblad 

Eksjö SOK

92

68

160

Swedish League H21

1

Gustav Bergman 

OK Ravinen

176

176

352

2

Emil Svensk 

Stora Tuna OK

120

200

320

3

Simon Hector 

Snättringe SK

132

144

276

3

Viktor Svensk 

Stora Tuna OK

144

132

276

5

Guilhem Elias 

Halden SK, NOR

160

72

232

6

Simon Imark 

Tullinge SK

100

120

220

7

Max Peter Bejmer 

IFK Göteborg Orientering

200

12

212

8

Anton Johansson 

OK Orion

84

100

184

9

Henrik Johannesson 

Stora Tuna OK

108

72

180

10

Axel Elmblad 

Bredaryds SOK

92

84

176


Swedish League D20 

1

Alma Svennerud 

Karlskrona SOK

200

160

360

2

Emma Emilsson 

OK Orion

144

200

344

3

Ida Bengtsson 

OK Alehof

160

144

304

4

Julia Forsgren 

OK Tyr

176

84

260

5

Alva Björk 

OK Pan-Kristianstad

120

120

240

6

Julia Rosén 

OK Skogshjortarna

132

60

192

6

Lisa Östensson 

OK Skogshjortarna

92

100

192

8

Ebba Thern 

OK Skogshjortarna

56

132

188

9

Klara Borg 

Södertälje-Nykvarn OF

176

176

10

Hanna Öberg 

Västerviks OK

108

64

172

Swedish League H20

1

Svante Selin 

FK Göingarna

160

200

360

2

Axel Bratt 

OK Orion

176

176

352

3

Edvin Nilsson 

Långhundra IF

200

100

300

4

Arvid Skepp 

Sävedalens AIK

80

160

240

5

Linus Wernström 

Växjö OK

92

144

236

6

Isak Eskilsson 

IKHP Huskvarna

120

108

228

7

Edvin Forsberg 

OK Ravinen

100

120

220

8

Joel Golsäter 

OK Kåre

72

144

216

9

Olle Karlsson 

IKHP Huskvarna

132

76

208

10

Hannes Mogensen 

OK Ravinen

144

56

200


Swedish League D18 

1

Tuva Sirviö 

Umeå OK

200

200

400

2

Signe Hördegårdh 

IFK Göteborg Orientering

132

176

308

3

Lovisa Borg 

Södertälje-Nykvarn OF

176

80

256

4

Filippa Hjerne 

Tumba-Mälarhöjden OK

144

100

244

4

Tilda Sundkvist 

Västerviks OK

160

84

244

6

Hannah Josefsson 

FK Göingarna

120

120

240

7

Signe Eskilsson 

IKHP Huskvarna

80

144

224

8

Minna Wingstedt 

Halden SK, NOR

108

108

216

9

Sigrid Schmitt Gran 

Halden SK, NOR

76

132

208

10

Alva Olsson 

Åmåls OK

92

76

168

 
Swedish League H18

1

Ludwig Rosén 

Göteborg-Majorna OK

200

176

376

2

Anton Jonsson 

OK Tyr

176

144

320

3

Emil Husebye Aamodt 

Fredrikstad SK, NOR

132

120

252

3

Arvid Algers Omholt 

OK Denseln

144

108

252

5

Emil Ling 

IKHP Huskvarna

120

100

220

6

Max Österberg 

OK Ravinen

200

200

6

Mads Christian Maarup 

Eksjö SOK

108

92

200

8

Axel Thybeck 

Lindebygdens OK

100

84

184

9

Hjalmar Axelsson 

FK Göingarna

0

160

160

9

Sondre Olaussen 

Oppsal Orientering, NOR

160

0

160

Se fullständiga listor för Swedish League här. 






RELATERADE NYHETER

240714 Vmsprintstafett Tovealexandersson Tildaandersson
Svenskt antiklimax på VM-sprintstafetten
Sverige ställer upp med följande kvartett på söndagens stafett på Sprint-VM i Edinburgh: Hanna Lundberg, Emil Svensk, Martin Regborn och Tove Alexandersson.
Sverige ställer sylvasst stafettlag på benen
. Tove Alexandersson spurtar mot sitt 20:e VM-guld i orientering.
20:e VM-guldet för Tove Alexandersson
Fler nyheter