Svensk Orientering logotyp
08.02.2021

Ny digital infoträff om corona och arrangemang(2)

Orientering
Måndagen den 26 april klockan 20.00 bjuder SOFT in till en ny digital infoträff om senaste status för corona och arrangemang. Träffen är öppen för alla att anmäla sig till.

Länk till träffen  

Träffen hålls i verktyget Microsoft Teams. Anslut via länken nedan. Om du inte använt Teams förut, anslut gärna i god tid och kontrollera så att allting fungerar som det ska.

Är du inte anmäld, gör gärna det via länken nedan.

Träffens innehåll 

Träffen tar upp aktuell coronastatus, hur senvårens och sommarens tävlingar och träningar kan arrangeras givet rådande restriktioner, samt vilka besked som väntas framåt och när. Under träffen finns det också möjlighet att ställa frågor. 

Målgrupp

Träffen vänder sig i första hand till distriktens tävlingsansvariga, distriktskanslierna, elitledare och tränare i klubben, samt till dig som är tävlingsledare för en mästerskapstävling, nationell tävling eller distriktstävling senvår och sommar 2021, men andra intresserade är välkomna att lyssna.

Bildspel tillgängligt efter träffen

För dig som inte kan vara med kommer bildspelet från träffen att publiceras i en egen nyhet här på hemsidan.

Länk till anmälan

Välkomna!

Relaterade nyheter

Genrebild Skog Teromarjamäki 7
Nya versioner av regelverket för OL, MTBO och PreO 1/4 2026
Isac Von Krusenstierna
Hög tid att ansöka om nationella tävlingar 2027
V9t Dffsyr0
Digitala informationsmöten om landslagsåret 2026
Bild2 YLA
Ansökan till Young Leaders Academy 2026 är öppnad